هنرستان‌های وابسته به جهاد کشاورزی به ۴۰ واحد افزایش می‌یابد

تاريخ 1399/12/13 ساعت 12:10

تهران-ایرنا- کمیته همکاری وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش و جهاد کشاورزی، افزایش تعداد هنرستان‌های کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی از ۲۴ واحد به ۴۰ واحد در سال ۱۴۰۰ را تصویب کرد.

ایرنا

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نشست تخصصی توسعه و تقویت آموزش‌های مهارتی در زمینه کشاورزی، با حضور معاونان آموزش متوسطه وزیر و معاون آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در سالن جلسات معاونت برگزار و افزایش تعداد هنرستان‌های کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی از ۲۴ هنرستان به ۴۰ هنرستان در سال ۱۴۰۰ از مصوبات این کمیته مشترک بود.

 تعاملات سازنده بین دو دستگاه، ضرورت توجه به امنیت غذایی کشور، تربیت نیروی انسانی ماهر در بخش کشاورزی، مشارکت و همکاری در طرح تربیت کشاورزان آینده و طرح جامع آموزش کشاورزی و همچنین، پیش‌بینی افزایش این ظرفیت هنرستان‌های مذکور تا ۴۰ واحد در سال‌های آتی از جمله بحث‌های مطرح‌شده در این نشست مشترک بود.

 از مجموع ۱۶۰ رشته کاردانش،۳۳ رشته در زمینه کشاورزی است و اولویت برخورداری از تسهیلات فنی و اعتباری به فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های کشاورزی از دیگر مشوق‌های وزارت جهاد به هنرجویان است.

هنرستان های کشاورزی وابسته به وزارت جهادکشاورزی در سال ۱۳۹۹ از ۸ واحد به ۲۴ واحد رسیده است که بر اساس مصوبه کمیته در سال ۱۴۰۰ به ۴۰ هنرستان افزایش خواهد یافت.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر