بزرگ‌ترین تاجران نفت تا سه ماه سوم سال بهبودی برای بازار متصور نیستند

پاسپورت واکسن وارد می شود؟

تاريخ 1399/10/24 ساعت 12:32

اگر می خواهید امسال به سفر بروید، احتمالا شما به پاسپورت واکسن نیاز دارید. این گزارش نوشت: اکنون که واکسن های کرونا در ایالات متحده و خارج از کشور در حال توزیع است، ممکن است بسیاری از افراد رویای روزی را داشته باشند که بتوانند دوباره به سفر، خرید و سینما بروند. اما برای انجام این فعالیت ها، چیزی علاوه بر واکسن نیاز است، چیزی مانند گذرنامه واکسن.

مایک مولر، رئیس بخش تجارت شرکت Vitol در آسیا معتقد است رشد تقاضای نفت به استفاده از سوخت جت بستگی دارد که بعید است تا سه ماه سوم سال بهبود یابد. بلومبرگ به نقل از بزرگ‌ترین تاجران نفت، وضعیت چند ماه آینده بازار نفت را پیش بینی کرده است.

طبق این گزارش، سوخت جت محصول نفتی است که بیشتر در معرض ویروس کرونا در آسیا قرار گرفته است. تقاضا در منطقه برای سایر فرآورده های نفتی مانند گازوئیل و بنزین تحت تاثیر قرار گرفت، اما دوباره برطرف شد. شرکت Vitol، بزرگ‌ترین تاجر مستقل نفت جهان است.

مولر روز چهارشنبه در کنفرانس آنلاین گفت: مصرف جهانی نفت سال گذشته 9 میلیون بشکه در روز کاهش یافت، اما باید بیش از 6 میلیون بشکه را برای سال 2021 جبران کند. به گفته او جهان هرگز چینی وضعیتی را ندیده است و مدیریت آن بسیار چالش برانگیز خواهد بود. بزرگ‌ترین تقاضای واحدی که باید بازگشت داشته باشد، سوخت هواپیما است.

 

*پاسپورت واکسن

به گفته مولر، مصرف سوخت جت بدون مصونیت بیشتر در میان جمعیت بهبود نخواهد یافت.

به نظر می رسد پاسپورت واکسن در کنار گذرنامه عادی قرار است برای سفر استفاده شود. در حال حاضر مشاهده رزروها برای تعطیلات در اروپا، امریکا و آسیا ثابت باقی مانده، اما این باید تغییر کند.

سی‌ان‌ان هم در گزارشی درباره پاسپورت واکسن نوشت: اگر می خواهید امسال به سفر بروید، احتمالا شما به پاسپورت واکسن نیاز دارید. این گزارش نوشت: اکنون که واکسن های کرونا در ایالات متحده و خارج از کشور در حال توزیع است، ممکن است بسیاری از افراد رویای روزی را داشته باشند که بتوانند دوباره به سفر، خرید و سینما بروند. اما برای انجام این فعالیت ها، چیزی علاوه بر واکسن نیاز است، چیزی مانند گذرنامه واکسن.

عدم اطمینان در مورد بهبود مصرف آسیا، پالایشگاه ها را وادار کرده از بستن قراردادهای طولانی مدت خودداری کنند. آنها در انتظار افزایش قیمت ها در آینده نشسته اند. همچنین به دلیل ضعیف بودن حاشیه سود، ممکن است یک میلیون بشکه نفت در روز از ظرفیت پالایشگاه ها در آسیا کاهش یابد.

این اتفاق فرصت ها را برای پالایشگاه های جدید به طور مثال در خاورمیانه افزایش می دهد. به گفته کارشناسان حاشیه سود پالایشگاه ها باید در نیمه دوم سال بهبود یابد.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر